SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Stop 7165350
nr 716 5350
Stop
Tenn, 1839
Kondition: slitage, skador
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 26 september 2011
kl 17:36:00
21/9 15:53:03
150 kr
22/9 00:05:43
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn